Planinski treking

7 od 7 POBEDA ŽENSKE TREKING EKIPE PSK MOSOR

15.10. U Sokobanji održalo se poslednje kolo TLS za 2022.. Tehnička organizacija pripala je PK Ozren Sokobanja a trka se odvijala preko planina Ozren i Devica sa vrhovima Oštra čuka 1075mnv i Leskovik 1174mnv. Staza koja je buvalno skajraning format dočekala je preko 200 takmičara.

Takmičari našeg kluba su učestvovali na „Velikoj stazi“ koja nosi najviše poena za generalni plasman TLS i overili su plasmane koje su i očekivali.

Generalni plasman.

Ženski treking tim PSK Mosor zabeležio je i sedmu pobedu u isto toliko kola TLS i više nego ubedljivo devojke su osvojile ligu Srbije. Ako tome dodamo da su i Državne prvakinje zaključak je da je ovo najdominantija ženska ekipa u TLS od kada se ona održava.

Muški treking tim je na kraju sezone osvojio 3. mesto u TLS ali uz titulu Državnog prvaka.

U pojedinačnoj ženskoj konkurenciji Ljiljana Krasić je osvojila 2. mesto, Mirjana Danković 3. mesto a Ivana Rodić 4. Kod muškaraca Dragan Stojiljković osvojio je 3. mesto u generalnom plasmanu.

Čestitamo svim našim drugarima sportskim rivalima i klubovima sa kojima smo se družili ove godine i delili staze širom Srbije.

Sezona je za naš klub u trkačkim disciplinama zvanično završena. Očekuju nas još dva kola u planinarskoj orijentaciji. Posle nekoliko trail trka i trka trka na drumu sledi odmor i kreću pripreme za narednu sezonu. Okupljamo se ponovo na dodeli priznanja svim najuspešnijim sportistima koje organizuje PSS 10.12. u Beogradu.